Odkąd opuściłam centrum rehabilitacyjne największym wyzwaniem stała się próba nie tylko odzyskania zdrowia, ale także sposobu życia. Zmniejszyłam ilość przyjmowanych leków (nie biorę już lekarstw przeciwzakrzepowych [uff, hurra]), pod kontrolą mam sprawy fizjologiczne (z dużą pomocą rewelacyjnej urolog), jestem także po rozmowach z seksuologiem specjalizującym się w urazach kręgosłupa (okazuje się, że nie tylko mogę mieć dzieci, ale będą one super ruchliwe).

Kolejny etap: podróż samolotem.

Szczęśliwie, z pomocą ekipy z linii United i ich przedstawicielstwa zajmującego się obsługą klienta Air Serv, jestem gotowa do lotu.

W ubiegłym tygodniu odwiedziłam lotnisko O’Hare w Chicago, gdzie Justin, z Airport Operations Performance and Strategy, linii United zaaranżował specjalnie dla mnie cały proces odprawy lotniskowej: od momentu przejścia przez kontrolę, aż po wejście do samolotu. Było super.

Jeśli wcześniej powiadomię linie o mojej podróży, ani mój wózek inwalidzki, ani mój stan, nie powinny być przeszkodą w tym, by lecieć. Linie zapewniają zarówno asystę przy kontroli lotniskowej, jak i pomoc w transferze do specjalnego wózka mieszczącego się w przejściu samolotu, a następnie usadowienie mnie na moim miejscu. Od tego momentu mogę liczyć na pomoc personelu pokładowego i gwarancję takiej samej asysty u celu podróży. Jeśli byłyby z tym jakiekolwiek problemy, ich rozwiązaniem zajmuje się specjalny wydział.

Dzięki prawom sformułowanym w ustawie o podróżowaniu osób niepełnosprawnych (Air Carrier Access Act), wszystkie amerykańskie linie lotnicze muszą nie tylko zapewnić możliwość i dogodność podróżowania niepełnosprawnym, ale także pokazać, że jest ono warte zachodu.

DZIĘKUJĘ całemu niezwykłemu i ogromnie zaangażowanemu zespołowie z linii United, który poświęcił swój czas, by przygotować mnie do powrotnej podróży. Właśnie kupiłam bilet w jedną stronę do Nowego Jorku!

Naturalnie, dziękuję także absolutnie wszystkim, którzy pomagają mi, by wrócić do normalności!

( Zobacz zdjęcia z wizyty na lotnisku; znajdziesz tu także informacje nt. praw niepelnosprawnych pasażerów)